Images pro newsletter

 

 O Bořeticích, Svobodné spolkové republice Kraví hora a okolí.

Boretice_Pohled z lokality Kraví hora_z Vinckova namesti.JPG

Víte že?
* réva vinná se u nás pěstuje již od první poloviny 13. st. a vína právě z našich vinic svlažovala nejedno královské hrdlo.
* sedmdesátiletý průměr ročních teplot činí téměř 10 ° C, čtyřiačtyřicetiletý průměr hodin slunečního svitu je 1,871 hod., přičemž v řadě let je počet hodin vyšší než 2.000.
* celá oblast je protkána hustou sítí cyklostezek i turistických tras - Cyklostezka Modré Hory.
* v regionu jsou dvě rozhledny Rozhledna Slunečná, Rozhledna pod Kraví horou a další desítky míst nabízejí nádherné výhledy do krajiny.
* dvě přírodní rezervace – Nosperk - přírodní rezervace a Zázmoníky - přírodní rezervace patří k typickým ukázkám teplomilných společenstev rostlin a živočichů v jihomoravských pahorkatinách.
* Bořetice, pod vinorodou strání Kraví hory je malebně rozloženo na 260 vinných sklípků. Zdejší vinaři si zde založili svou "republiku" - Svobodná spolková republika Kraví hora Bořetice. Republika vydala pasy, poštovní známky i vlastní měnu.

VÍTE, CO SI NESMÍTE NECHAT UJÍT?

Samozřejmě úŽASNÉ VÍNO, vyrobené z bobulí hroznů révy vinné, dozrávajících na zdejších teplých stráních, u nás řečených „horách“. Zde se nejvíce daří právě vínům červeným, jako věhlasnému, zde vyšlechtěnému André, nebo mnohem mladšímu Agni, či Modrý Portugal, Frankovka... Než si však dáte pohárek vína pro osvěžení, zkuste si PROJET NA KOLE NĚKTEROU Z CYKLOSTEZEK viz např. Cyklostezka Modré Hory procházejících naším regionem. Najdete zde cykloturistickou trasu Cyklostezka Krajem André, Cyklostezka Modré Hory a také Moravská vinná stezka. Kromě výše jmenovaných je v terénu vyznačeno i několik vycházkových chodníčků a turistických tras po pěší - např. Kravihorská turistická stezka atd..

Navštivte nás. Těšíme se na Vás.

Bořetice

 

 

REPUBLIKA KRAVÍ HORA info@republikakravihora.cz www.republikakravihora.cz
Víno a vinařství - Kraví hora - Bořetice   Telefon: +420 724 964 250

Images pro newsletter