Images pro newsletter

 

OHLÉDNUTÍ SE - PUTOVÁNÍ ZA MLADÝM VÍNEM - BOŘETICE 2013.

V sobotu 9. listopadu 2013 se v obci Modrých Hor Bořeticích uskutečnil již pátý ročník tradiční akce otevřených sklepů s názvem Putování za mladým vínem. Stovky milovníků dobrého vína z Modrých Hor navštívily jihomoravskou obec Bořetice, aby se mohly opět po roce vydat se skleničkou v ruce malebnou sklepní uličkou v Kraví hoře.

K1024_DSCN0675.JPG

Celá akce odstartovala úderem jedenácté hodiny dopolední, kdy se v Obecním sklepě a muzeu začalo s prodejem slosovatelných vstupenek. Každý platící návštěvník dostal nejen vstupenku, ale také orientační mapku, pásek na ruku s označením účastníka akce a samozřejmě nezbytnou skleničku.

K1024_DSCN0649.JPG

Celá polovina návštěvníků si při této příležitosti nenechala ujít nabízené gurmánské speciality - pravou svatomartinskou husu, na kterých si mohli pochutnat v Hotelu Kraví hora. Vinaři ze spolku Svobodná republika Kraví hora zvali do svých otevřených sklepů, kterých při této příležitosti otevřeli rovných jedenáct. Kromě vína měli účastníci akce možnost ochutnávat i řadu

K1024_DSCN0772.JPG

gastronomických specialit, ať už zabíjačkových nebo tradičních místních pochutin a zejména Svatomartinských hus, a tak poodhalit taje snoubení vína a jídla. Přes den se nad Bořeticemi zatáhla mračna a spustil se podzimní déšť, proto přišel suchý azyl v otevřených sklepech společně s pohárkem dobrého vína k duhu!

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

K1024_DSCN0656.JPG

Celý den se nesl ve výborné náladě. Svědčily o tom spokojené úsměvy ve tvářích zúčastněných a pohoda, ale také loučení s četnými dotazy, kdy je příští nejbližší termín obdobné akce. Všem se dostalo potěšující odpovědi - sklepy se otevřou znovu 31. května 2014 - Den otevřených sklepů - Bořetice 2014.

Děkujeme pořadatelům a vinařům za velmi dobře připravenou akci!

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

11-11-2013-PP 

 

REPUBLIKA KRAVÍ HORA info@republikakravihora.cz www.republikakravihora.cz
Víno a vinařství - Kraví hora - Bořetice   Telefon: +420 724 964 250

Images pro newsletter